ZNAJDŹ NAS NA Facebook

Blog

Idzie zima sprzedaż nieruchomości a pora roku

Sprzedaż nieruchomości przed zimą – dlaczego warto o tym pomyśleć już latem?

Jak pora roku wpływa na sprzedaż nieruchomości i decyzję zakupową poszukujących.


Czego dowiesz się z tego artykułu?

  1.  Dlaczego teraz jest najlepszy czas na decyzję o sprzedaży
  2. Jaki wpływ na sprzedaż nieruchomości ma pora roku
  3. Jakie argumenty przemawiają za sprzedażą przed zimą
  4. Jakie wątpliwości mają kupujący w okresie zimowym

Zima latem?

Zapewne zastanawiacie się dlaczego mówimy o zimie kiedy jest tak ciepło za oknem. Przecież zima jest tak odległa… jeszcze niejeden ciepły dzień przed nami. Tak, to prawda, zima jest odległa, ale jedno jest pewne – przyjdzie nieuchronnie.

Ostatni dzień wakacji powoduje, że mentalnie nastawiamy się już na jesień. Przechodzimy z trybu wakacyjnego, na tryb praca – szkoła/przedszkole/żłobek – dom. Wiele rzeczy było odkładanych na “po wakacjach”. I słusznie, bo wakacje powinny być czasem odpoczynku i relaksu. Kolejne miesiące zwyczajowo są wypełnione przygotowaniami do zimy. Część osób będzie robić przetwory, które tak miło się wyciąga w zimowe dni. Powoli będziemy porządkować obejście dookoła domów, przycinać krzewy i tym podobne…

Jaki wpływ na sprzedaż nieruchomości ma pora roku?

A co, jeśli planujesz sprzedać swoją nieruchomość – jaki wpływ na sprzedaż ma pora roku? Okazuje się, że ogromny!

Lato to czas odpoczynku i mało kto ma energię i ochotę zajmować się poszukiwaniem nowego domu lub mieszkania. A już w szczególności zajmowania się aspektami prawnymi zakupu nieruchomości.

Jesienią można by się spodziewać, że jesienna chandra będzie działać na nas usypiająco. Jednak jesteśmy wypoczęci po wakacjach i często odkładaliśmy podjęcie decyzji o kupnie lub sprzedaży nieruchomości na „po wakacjach”.

Obserwujemy zwiększone zainteresowanie na rynku nieruchomości właśnie w okresie jesiennym. Dodatkowo wielu klientów chcących kupić nieruchomość szybciej podejmuje decyzję zakupową właśnie jesienią. Podyktowane jest to chęcią zamknięcia transakcji, a najlepiej już przeprowadzki przed okresem świątecznym.

Wyobraź sobie, że kupujesz dom, czy nie chciałbyś lub chciałabyś spędzić najbliższych Świąt Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie właśnie w tym nowym domu? A może chciałbyś/chciałabyś urządzić przyjęcie sylwestrowe w swoim nowym domu. Możesz zaprosić przyjaciół i pochwalić się swoją nieruchomością.

W podobny sposób myślą szukający mieszkania lub domu. Są skłonni szybciej podjąć decyzję zakupową, żeby zrealizować cel przedświąteczny.

Dlaczego zimą sprzedaje się gorzej?

Podczas prezentacji nieruchomości dużo czasu spędzamy z klientami szukającymi swojej wymarzonej nieruchomości. Zależy nam, żeby poznać ich oczekiwania co do nowego domu. Obserwujemy, że klienci szukający nowego miejsca do życia, zależnie od pory roku, zwracają uwagę na inne aspekty nieruchomości. W zimowe dni, istotniejszym staje się rodzaj ogrzewania, czy rodzaj ścian i izolacji z jakich wybudowano budynek. W zimowe dni mniej istotne staje się otoczenie domu.

A teraz wyobraź sobie, że masz piękny dom, z jeszcze piękniejszym ogrodem, który wiosną wybucha kwiatami, latem pachnie owocami, a na jesień promienieje kolorami. Czy nie warto było by to pokazać potencjalnym kupującym? Twój ogród może być argumentem decydującym o zakupie właśnie Twojego domu. A co zimą? Zimą można pokazać tylko gołe gałęzie drzew i opowiedzieć, że „szkoda, że Pan/Pani nie widziała jak tu było kolorowo i pachnąco jesienią.”

Inna sytuacja, bardzo często zdarzająca się, to kiedy klienci zimą przychodzą oglądać nieruchomość kilkunasto- lub kilkudziesięcioletnią i są bardzo skoncentrowani na rodzaju ogrzewania. Prawie zawsze mają obawy, co do potrzeby palenia w piecu C.O. Drugą obawą jest izolacja ścian i kosztów takiego ogrzewania. Może to być czynnikiem decydującym o tym, że klient wybierze inną nieruchomość, a Ty będziesz czekać może do wiosny na nowego zainteresowanego kupnem.

Jest to frustrujące, ponieważ wiesz, że piec jest bardzo dobry i nie wymaga wiele pracy, a dom dobrze trzyma ciepło i koszty ogrzewania nie są wielkie. Może nawet masz piec gazowy, który nie wymaga obsługi, ale zawsze pozostaje ta niepewność klienta kupującego „ile będzie kosztowało mnie ogrzanie tego domu”. I niestety, nie zawsze pomaga przedstawianie rachunków za gaz.
Zauważamy znacznie mniej wątpliwości tego typu w okresach od wiosny do jesieni.

Żeby nie stracić – podejmij decyzję teraz.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do nie odkładania decyzji ze sprzedażą Twojej nieruchomości na później. Decydując się na sprzedaż pod koniec lata istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz klienta jeszcze przed zimą. Dodatkowo jest spora szansa, że uzyskasz lepszą cenę.

A jeśli zależy Ci na uzyskaniu jak najlepszej ceny w jak najkrótszym czasie, a przy tym nie masz czasu na formalności związane z przygotowaniem oferty, promocją i sprzedażą Twojej nieruchomości, nie mogłeś/aś lepiej trafić. Większość naszych klientów trafiła do nas, ponieważ szukali biura, które wyręczy ich ze wszystkich obowiązków związanych ze sprzedażą nieruchomości.
Nasi klienci mają tylko jeden obowiązek – stawić się na czas do notariusza.
Jesteśmy biurem nieruchomości, które zrobi dla Ciebie najwięcej na lokalnym rynku, żeby sprzedać Twoją nieruchomość.

Chcesz sprzedać swoją nieruchomość przed zimą? Skontaktuj się z nami dzwoniąc do naszego biura:
https://m4ekspert.pl/kontakt/

Lub wypełniając formularz kontaktowy
https://m4ekspert.pl/zglos-nieruchomosc/

Więcej

Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości bez podatku


Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości bez podatku

Od 1 stycznia 2019 roku weszły nowe przepisy odnośnie sprzedaży nieruchomości, którą otrzymaliśmy w spadku. Wielu spadkobierców mieszkań, domów czy działek nie musi już czekać 5 lat, aby uniknąć zapłaty podatku dochodowego. Zmienił się bowiem sposób obliczania okresu, po którym można sprzedać nieruchomość bez konieczności płacenia podatku.

Więcej
Służebność, hipoteka, skarga pauliańska, co Cię może spotkać kupując nieruchomość.

Sprzedaż nieruchomości – czy sprzedający zawsze wie co sprzedaje?


Sprzedaż nieruchomości – Historie przez życie pisane często wydają się być wręcz nieprawdopodobne, a jednak naprawdę miały miejsce. W cyklu „Z życia Pośrednika”chcemy przybliżyć Wam historie, z jakimi mamy styczność na co dzień. Trochę ku przestrodze, trochę dla informacji.  Chcemy tym samym pokazać Wam, jakie niespodzianki mogą czyhać na Was na rynku nieruchomości.
Przeczytajcie sami.

Więcej

Ziemia rolna nie tylko dla rolnika

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują zakup gruntów rolnych o powierzchni do 1 ha!

W piątek Sejm przegłosował nowelizację ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Nowe przepisy pozwolą na zakup do 1 hektara ziemi, zarówno na wsi czy w obrębie miast, osobie nie będącej rolnikiem. Do tej pory nierolnik mógł nabyć jedynie 0,3 ha gruntu.

Więcej

Sprzedaż nieruchomości – Protokół zdawczo-odbiorczy

Protokół zdawczo-odbiorczy jest gwarancją Twojego spokoju

Sprzedajesz lub kupujesz nieruchomość? Masz już zaplanowany termin spotkania u notariusza. Zastanawiasz się na pewno o czym jeszcze musisz pamiętać, żeby móc się zabezpieczyć na wypadek możliwych nieporozumień? Przy przekazaniu nieruchomości koniecznie spisz protokół zdawczo-odbiorczy! Zobacz, co gwarantuje Ci ten dokument.

Więcej
kupno domu Ostrów Wielkopolski

Ocena techniczna domu z rynku wtórnego – jak bezpiecznie kupić dom

Kupno domu z rynku wtórnego – jak nie wejść na minę

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Więcej
Sprzedaż mieszkania Ostrów Wielkopolski jak nie stracić

Sprzedaż mieszkania – czyli jak uzyskać najlepszą cenę

Jeśli planujesz sprzedaż mieszkania? Jest bardzo prawdopodobne, że głównym czynnikiem decydującym komu sprzedasz swoje mieszkanie lub dom jest cena. Zdarzają się przypadki szczególne, kiedy cena jest drugorzędna, ale w przytłaczającej części to ona jest najważniejsza. Sprzedajesz swoje mieszkanie ponieważ planujesz się przeprowadzić. Może do większego mieszkania, a może budujesz dom? Najprawdopodobniej kwota ze sprzedaży starej nieruchomości zasili kupno nowej, zatem cena ma duże znaczenie. Czy nie chciałbyś lub chciałabyś uzyskać jak najlepszej oferty?

Więcej
Sprzedaż nieruchomości Ostrów Wielkopolski - Sprzedaż bez zaświadczeń

Już wkrótce sprzedaż możliwa bez zaświadczeń!

Planowany koniec z czekaniem 4 miesiące na sprzedaż nieruchomości

W naszym poprzednim wpisie przedstawiliśmy trudną sytuację, do której doszło na rynku nieruchomości w związku z wejściem w życie z początkiem roku ustawy o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność.

Więcej
Sprzedaż mieszkań Ostrów Wielkopolski - Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność – wszystko, co trzeba wiedzieć.

Sprzedaż mieszkania potrwa nawet 4 miesiące. Wszystko przez nowe przepisy.

Czego się dowiesz w tym wpisie?

  • jak wygląda procedura sprzedaży nieruchomości, która znajdowała się na gruncie w użytkowaniu wieczystym,
  • w jaki sposób sprawdzić, czy dotyczy to Twojego mieszkania lub domu,
  • jak wygląda proces otrzymania niezbędnego zaświadczenia,
  • jak długo musisz czekać na podpisanie aktu notarialnego,
  • kto będzie musiał zapłacić opłatę przekształceniową,
  • jak wygląda aktualna procedura w Ostrowie Wielkopolskim i Lubsku.
Więcej
Biuro nieruchomość wnętrze

Otwarcie nowego biura nieruchomości w Ostrowie Wielkopolskim – M4 Ekspert Nieruchomości!

Biuro M4 Ekspert Nieruchomości ma nową siedzibę – 
Wrocławska 37, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

W dniu dzisiejszym oficjalnie otworzyliśmy nasze nowe biuro, które mieści się w samym sercu miasta przy Placu Bankowym. 

Więcej